top of page
רכשת כרטיסים

שותפים | דוברים 

 | נותני חסות

 כרטיסים לוועידה

על הוועידה

ועידת שוק ההון האנושי מתקיימת זו השנה השלישית, במטרה לייצר שיח בין מגזרי משמעותי ומכוון פתרונות - בין המגזר העסקי, החברתי, האקדמי, והממשלתי – להתמודדות עם האתגרים וסוגיות הליבה החשובות ביותר הניצבות היום בפני שוק התעסוקה של ישראל.

 

אירועי החודשים האחרונים הציבו בפני המשק הישראלי בכלל, ושוק התעסוקה בפרט, אתגרים משמעותיים. השיקום וההתמודדות עם אתגרים אלה ב"יום שאחרי", שבמובנים רבים הוא כבר כאן, מחייבים חשיבה, תכנון וביצוע רב מגזריים, בכדי לצאת לדרך חדשה – ולהפוך את המשבר להזמנות לצמיחה, להתחדשות וניצול ההזדמנויות שנוצרו.

 

הוועידה השנה מתכנסת תחת הכותרת: אתגרים והזדמנויות בשוק העבודה – היום שאחרי, ותציג מזויות שונות, באמצעות מומחים ודוברים מהשורה הראשונה מכל המגזרים, איך נראה שוק התעסוקה והעבודה בישראל ביום שאחרי המלחמה. בין היתר נעסוק בתהליך שיקום התעסוקה בדרום הארץ ובצפון, לאחר שובם של כל המפונים ואנשי מילואים, בעתיד שוק התעסוקה מול האתגרים המבניים שנוצרו בעקבות המלחמה והמצב במשק, בנושא טכנולוגיות HR-TECH והשימוש ב- AI בכדי לסייע בניהול המשאב האנושי באופן יעיל ואפקטיבי, מה עושים עם דור ה Z-, רובוטיקה ועוד.

אודות
מושבים

תכנים ומושבים:

חזרה לתעסוקה ביישובי קו העימות

כל המשק הישראלי עבר וממשיך לעבור טלטלה קשה בעקבות מלחמת ה 7 באוקטובר, ושוק התעסוקה כנגזרת מכך. הנתונים מלמדים כי היקף הביקוש לעובדים ירד ב 30%.
באופן יותר ממוקד בהתייחס לאזורי קו העימות בצפון ובדרום, למפונים, לאנשי מילואים ולעסקים הקטנים והבינוניים – מדובר במצב מורכב ביותר שמחייב פתרונות דחופים ובהיקף לאומי.
הכלכלה הישראלית זקוקה לאתחול (restart) כמעט בכל תחום, אך ברור לכולנו שביכולת שלנו להחזיר את החיים למסלולם ביישובי קו העימות בדרום ובצפון מהם התפנו עשרות אלפי תושבים ובהתייחס לאנשי המילואים - ניבחן כמדינה, כמשק וכחברה.
במושב זה נעסוק במה עושים הגורמים השונים - במשרדי הממשלה ומינהלת תקומה, בחברה האזרחית ובעולם העסקים, להתניע מחדש את שוק התעסוקה ואיזה הזדמנויות מייצרת פעילות זו.
כותרת מושב

1

המהפכה הרביעית - כיצד ישפיעו הרובוטיקה והבינה המלאכותית (AI) על העובדים בישראל

עם פרוץ המושג AI למודעות הציבורית, נוצר לרגע הרושם שהמכונות והרובוטים הולכים להחליף את כולנו בתך זמן קצר - ומקצועות רבים פשוט ימחקו. לאחר מכן, כדרכם של ״טרנדים״, הכל נרגע ונראה שהכל נותר כשהיה - עולם כמנהגו נוהג. האמת כמובן מורכבת בהרבה.
התהליך אמנם הדרגתי ומתרחש לכאורה ״מתחת לפני השטח״ - אבל הוא עוצמתי, נוכח ולא ניתן לעצירה. עולם העבודה מצוי בעיצומה של המהפכה הרביעית - שרבים סבורים שהיא העוצמתית מכולם.
במושב זה נבחן עם מומחים מתחומים שונים, באופן מפוכח ומבוסס נתונים, את המצב הנוכחי ואת המגמות בארץ ובעולם בכל הקשור לכניסת הרובוטיקה ועולמות הבינה המלאכותית הלומדת והיוצרת לעולם התעסוקה, ומה המשמעויות של תהליכים אלה לגבי מעסיקים, עובדים והחברה הישראלית.
כותרת מושב

2

שיח מעסיקים על היום שאחרי

מנהלי חברות המעסיקות מאות ואלפי עובדים בתחומים שונים ישוחחו על המצב בשוק התעסוקה, הצרכים והמגמות ומה להבנתם נדרש בכדי להניע מחדש את המשק הישראלי בכלל ואת שוק ההון האנושי בפרט.
כותרת מושב

3

מהפכת הטכנולוגיה והחדשנות בעולם ה HR

עולם הגיוס, איתור, מיון, השמה וניהול של עובדים הוא עולם מסורתי בכל הקשור לאימוץ טכנולוגיות. התפיסה הבסיסית היא שבכל הקשור לניהול משאבי אנוש - הרכיב האנושי הוא עדיין הגורם הדומיננטי.
המציאות היא אחרת. גם העולם הזה משתנה, ומהר יותר ממה שאנחנו חושבים - כלים טכנולוגיים, מבוססי AI משנים ומייעלים כמעט כל רכיב של תהליכי ניהול משאבי האנוש.
מכלים מתקדמים למיון ובחירת מועמדים, דרך מערכות שעורכות עבור מועמדים קורות חיים באופן אוטומטי, כלים טכנולוגים לניהול עבודה מהבית, ועד מערכות פוליגרף בטלפון למבחני אמינות - כלים טכנולוגים משנים את הדרך בה מערכות משאבי אנוש פועלות, ומגמות אלה רק ילכו ויתגברו.
במושב זה נחשוף שורה של טכנולוגיות חדשניות ופורצות דרך - שכבר עתה נמצאות בשימוש בעולם, ונלמד על פיתוחים חדשים שבקרוב ישפיעו על כולנו.
כותרת מושב

4

עתיד שוק התעסוקה - שיח מנכ״לים של חברות כח אדם

למנהלי חברות כח האדם המובילות במשק יש נקודת מבט ייחודית על שוק התעסוקה, האתגרים הניצבים בפניו כיום המגמות העתידיות שמעצבות אותו. מה המשמעות של כניסת דור ה X ה Y וה Z לשוק התעסוקה ואיך הם משנים אותו? איך מגייסים עובדים למקצועות שאינם בביקוש גבוה? מה המקום של עובדים זרים בשוק התעסוקה הישראלי? איזה מקצועות מומלץ ללמד בתיכון ובאוניברסיטה בכדי להבטיח תעסוקה איכותית?
במושב זה נשאל את מי שיושבים על הצמתים המשמעותיים ביותר בשוק ההון האנושי איך נראה שוק ההון האנושי כיום ולאן הוא מתפתח.
כותרת מושב

5

בוועידה ישתתפו:

​כמו בוועידות הקודמות, גם השנה, נביא יחד באופן שמייחד את ועידת שוק ההון האנושי מכל יתר הכנסים העוסקים בשוק התעסוקה: משרדי השמה בכירים, סמנכ"לי ומנהלי משאבי אנוש, את כל בעלי העניין המרכזיים והגורמים בעלי ההשפעה והיכולת להוביל תהליכים משמעותיים בשוק העבודה והתעסוקה בישראל – בכירים ממשרדי הממשלה, המעסיקים הגדולים במשק, ארגוני החברה האזרחית והאקדמיה.

דוברים:

ארנון בר-דוד

צילום: אגף דוברות

ארנון בר-דוד

יו"ר ההסתדרות

יורם יעקובי

צילום: שי אשכנזי, LUZ

יורם יעקובי

יו"ר עמותת תפוח ומשקיע הון סיכון

ד״ר אלה שחר

ד״ר אלה שחר

חוקרת בכירה, אגף מקרו כלכלה ומדיניות, חטיבת המחקר, בנק ישראל

אביבית יורקביץ

צילום: חנה טייב

אביבית יורקביץ

‎⁨ מנכ"לית ומייסדת Validit.ai

ח״כ אורית פרקש הכהן

ח״כ אורית פרקש הכהן

יו״ר הוועדה לענייני בינה מלאכותית וטכנולוגיה מתקדמת, ושרת החדשנות לשעבר

תאיר איפרגן

צילום: אור פרבוזניק

תאיר איפרגן

מנכ"לית משרד העבודה לשעבר

ליטל פריינה

צילום: גבע טלמור

ליטל פריינה

סמנכ"ל מערך פיתוח ארגוני, גיוס ותקשורת פנים ארגונית, קבוצת הראל ביטוח ופיננסים

בוריס מירקין

בוריס מירקין

מנכ״ל Atalef.ai

ד״ר רון תומר

צילום: מנחם ואיתי רייס

ד״ר רון תומר

נשיא התאחדות התעשיינים

אודי שגיא

צילום: יניב יחיאל

אודי שגיא

מנכ"ל כתר ישראל

נועם עזרא בסון

נועם עזרא בסון

ראש אגף כלכלת עבודה, קבוצת הראל ביטוח ופיננסים

לירן חן

לירן חן

מנכ"ל קבוצת AllJobs

מירב אלון

צילום: אריק סולטן

מירב אלון

מנהלת תוכניות בתחום דאטה וטכנולוגיה, ג'וינט-תבת

עפרה חן

צילום: התאחדות התעשיינים

עפרה חן

מנכ"לית חברת נגב מינרלים תעשייתיים בע"מ וחברת נשיאות התאחדות התעשיינים

סיגל רגב רוזנברג

צילום: ענבל מרמרי

סיגל רגב רוזנברג

יו״ר קבוצת דנאל

ד״ר תומר סיימון

ד״ר תומר סיימון

המדע הראשי, מיקרוסופט ישראל מחקר ופיתוח

מוריה ברוט

צילום: סיגל סבן

מוריה ברוט

ראש יחידת תעסוקה ועסקים, מנהלת תקומה

 יזם ומנהל הוועידה

בני מורן

מנכ"ל ובעלים של BMP יזמות כנסים על סדר היום הישראלי

החברה הוקמה ב 1990 ופועלת מאז ועד היום כחברה מובילה בניהול תוכן, ומתמחה בייזום ויצירת כנסים על סדר היום הישראלי. BMP נותנת מענה לכלל תשתיות הכנס: מימון, שיתופי פעולה, יצירת תוכן, ניהול ותפעול הכנס.

בני מורן.jpg

מנהל התוכן

מייק ביילי

מנהל תוכן, יועץ ארגוני ויזם חברתי

מייק ביילי.jfif

עם התחלת שנת 2023 למשק הישראלי יש הצלחות רבות ואתגרים רבים לא פחות. בכדי לשמר את ההצלחות, לצמוח ובעיקר בכדי להבטיח לטווח ארוך את המשק הישראלי כמשק מתקדם - מוסכם על הכל שיש להקדיש מחשבה, משאבים ותשומות לפתרון בעיית הפיריון הנמוך. בין ישראל לשאר המדינות ב OECD, כולל מדינות מפותחות הרבה פחות מישראל, מתקיים פער גדול ולא קטן בכל מדדי הפריון. זהו נושא מורכב שדורש התייחסות רב מערכתית ושיתוף פעולה בין מגזרי בכדי ״להזיז בו את המחט״. בלב העניין מצוי כמובן ההון האנושי של המדינה - שהיא הנכס והערך המרכזי שיש לנו להציע בעולם של תחרות גלובלית גוברת והולכת. לשם כך החלטנו השנה להקדיש את ועידת ״שוק ההון האנושי 2023״ לנושא תחת הכותרת: אתגר הפיריון - מימוש הפוטנציאל הישראלי לוועידה יזומנו שרים ונציגים בכירים של המגזר הציבורי ובנק ישראל, מעסיקים בכירים ממגוון ענפים, נציגי ההסתדרות והתאחדות התעשיינים, אקדמאים ואנשי מחקר, נציגי המגזר השלישי והחברה האזרחית - להעלות את הנושא שוב לסדר היום, לקיים דיון בין מגזרי ובעיקר לנסות לקדם פתרונות לסוגייה אסטרטגית זו.

שותפים:

כתר
עמותת תפוח
תמונה של מרכז פרס לשלום ולחדשנות.jpg

ועידת שוק ההון האנושי

יולי 2024

BENNY MORAN | PRODUCTION OF CONFERENCE, CULTURE & BUSINESS EVENTS | bmp@bmp.co.il | +972-36966000

© 2019 by BMP. All Rights Reserved

בני מורן ניהול והפקות תכניות בע"מ

רח' הנחושת 2 ת"א (הברזל 24, כניסה C, קומה 1)

bmp@bmp.co.il | +972-36966000

bottom of page