top of page
pic reka.jpg
merhav yami logo 2023.png

21 בנובמבר 2023 | 8:30-16:00 | מרכז פרס לשלום ולחדשנות, תל אביב-יפו

על הוועידה

תשתיות ואנרגיה | משאבי הים | ניהול המים הכלכליים

ישראל, עם המרחב הקרקעי המצומצם שלה, אין עורף אסטרטגי יבשתי. הים התיכון, המים הכלכליים הבלעדיים שלנו – הם העורף האסטרטגי הביטחוני, הכלכלי והמדיני שלנו. זו חשיבותו העצומה של המרחב הימי של ישראל.

 

למרות תשומת הלב הרבה שהופנתה למרחב זה בעשורים האחרונים סביב נושא משאבי הגז, ומעט סביב סוגיית הגבולות מול לבנון, מובן לכולנו שאזור עצום זה, על הפוטנציאל הגלום בו, על ההזדמנויות שהוא מכיל ועל הסיכונים הלא מבוטלים שיכולים לנבוע ממנו – אינו מקבל את תשומת הלב האסטרטגית, המדינית, הרגולטורית או הכלכלית הנדרשת.

שותפים | דוברים 

 | נותני חסות

 כרטיסים לוועידה

הוספה ליומן

sea
merhav yami logo+.png
רכישת כרטיסים

הוועידה עוסקת בנושאים הבאים

מניהול המרחב הימי ואסדרה של האחריות והתפקוד שלו ברמה הרגולטורית, מסוגיות של בטחון ומניעת פגיעות סביבתיות, מנושאים של שיתוף פעולה אזורי בהקשר המדיני והכלכלי, ועד נושאי פיתוח התשתיות באזורי החוף ובים עצמו, לכולם חשיבות עצומה בניהול ומימוש הפוטנציאל של מרחב זה, ולכן בעלי חשיבות קיומית עבור מדינת ישראל. לפיכך, יש צורך תמידי להתכנס לדון בהם, לבחון את השאלות הנוגעות לאסטרטגיה והניהול היום יומי, להגדיר מדיניות ורגולציה, ולהתעדכן במגמות ובכלים הנוגעים לפתרונות לכל האתגרים וההזדמנויות שהמרחב הימי מציב לנו.

 

לשם כך בני מורן, יזמות כנסים על סדר היום הישראלי – מכנס זו הפעם השלישית את ועידת המרחב הימי - הוועידה היחידה מסוגה בישראל - והפעם תחת הכותרת: ניהול, פיתוח ושיתוף פעולה אזורי.

מושבי הוועידה

הוועידה תתמקד הפעם בשלושה מושבים מרכזיים:

המרחב הימי - ניהול, משילות ובטחון

מושב בו נבחן את סוגיית ה Maritime Domaine Awareness והמוכנות של ישראל בכל הקשור לניהול המרחב הימי האסטרטגי שלה, את הרגולציה הנדרשת לניהול המרחב העצום הזה, ואת ההגנה עליו – לרבות תוך שימוש בטכנולוגיה, בכלים בלתי מאויישים ופיתוחים ישראלים.

1.

המים הכלכליים של ישראל - תשתיות, פיתוח ומשאבים

מושב בו נבחן את הפוטנציאל הכלכלי העצום של המים הכלכליים של ישראל, דרך הזויות של רגולציה, פיתוח תשתיות ורשויות החוף של ישראל כגורם חשוב, שמשפיע ומושפע מהמרחב הימי של ישראל.

2.

הים התיכון - מרחב של שיתוף פעולה אזורי ושלום

מושב בו נבחן, כיצד מדינות אגן הים התיכון יכולות ונדרשות לשתף פעולה בהקשרים הדיפלומטיים, האסטרטגים, הסביבתיים, וכיצד יכול להיראות המרחב הזה בעוד עשר שנים קדימה.

3.

משתתפים בוועידה

במסגרת הוועידה נביא יחד את כל בעלי העניין, הסמכות וההשפעה שלהם נגיעה למרחב הימי של ישראל – גורמי הממשלה והרגולטורים בישראל והאזור, גורמים שעוסקים בביטחון בהקשר ניהול המרחב ופיתוח אמצעים טכנולוגים בתחום הבטחון, ראשי הערים והרשויות המקומיות של ערי ומועצות החוף, וגורמים כלכלים ועסקיים מובילים שפועלים במרחב הימי בכל הקשור לתשתיות.

 

ההווה והעתיד של המרחב הימי - המרחב האסטרטגי של ישראל - חשובים לכל אזרחי ישראל.

 

כנס המרחב הימי יסייע לכל הגורמים המובילים להתוות מפת דרכים רגולטורית, מדינית, כלכלית וביטחונית למימוש הפוטנציאל העצום הגלום בו.

שותפים
מנהלי הוועידה

מנהלי הוועידה

מייק ביילי

מנהל תוכן

מייק ביילי

מייק ביילי פעיל בתפקידים בכירים בעולם החברתי מזה 25 שנה, כמנהל, כחבר ועד מנהל ובשנים האחרונות כיזם חברתי ויועץ בתחום האימפקט עורך דין ובעל תואר שני בייעוץ ארגוני למגזר השלישי מאוניברסיטת בר אילן. מייק שימש כמנהל פיתוח וחבר הנהלה בקרן היסוד – שם ניהל במשך למעלה מעשור חטיבות ויחידות מקצועיות בתחום פיתוח המוצר, שיווק וניהול פרויקטים. במסגרת זו ליווה פיתוח של מאות מיזמים חברתיים מסוגים שונים, כיום הוא יועץ ומלווה הקמת מיזמי אימפקט בישראל.

בני מורן

יזם ומנהל הוועידה

בני מורן

בני מורן הינו מנכ"ל ובעלים של- BMP בני מורן הפקות וניהול אירועים. החברה הוקמה ב 1990 ופועלת מאז ועד היום כחברה מובילה המנהלת תוכן, ומתמחה בייזום ויצירת כנסים על סדר היום הישראלי. BMP נותנת מענה לכלל תשתיות הכנס: מימון, שיתופי פעולה, יצירת תוכן, ניהול ותפעול הכנס.

שותפים

המכון לשלטון מקומי
פורום רשויות החוף
החברה הממשלתית לנמלי ישראל
BDO
אלביט
קצאא
ליפא מאיר
גדות מוספים
תעשייה אווירית
אינפו ספוט

מעוניינים להשתתף כנותני חסות

הצטרפו אלינו לבמה המרכזית לשיח פורה בנושא ניהול, פיתוח ושיתוף פעולה אזורי במרחב הימי של ישראל

תמונה של מרכז פרס לשלום (1) (1).jpg

תחבורה ציבורית

 

קווי אגד: 83, 88

קווי דן: 10, 46, 44,18, 18

ירידה בתחנת יפת/הבעש"ט

חניה:

 

חניון חוף גבעת עליה (כחול-לבן)

כתובת:

מרכז פרס לשלום ולחדשנות,

קדם 132, תל אביב-יפו, ישראל

BENNY MORAN | PRODUCTION OF

CONFERENCE, CULTURE & BUSINESS EVENTS

bmp@bmp.co.il | +972-36966000

© 2019 by BMP. All Rights Reserved. 

ועידת המרחב הימי 2023

בני מורן ניהול והפקות תכניות בע"מ

רח' הנחושת 2 ת"א (הברזל 24, כניסה C, קומה 1)

bmp@bmp.co.il | +972-36966000

האתר מכוון לכל המינים ומנוסח בלשון זכר מטעמי נוחות בלבד

bottom of page